Aktörler

Brad Pitt Filmleri

Film tavsiyelerimizin bu bölümünde ünlü oyuncu Brad Pitt’in filmlerini incelemeye devam edeceğiz. Ünlü yıldız William Bradley Pitt 18 Aralık 1963 de ABD’nin Oklahoma şehrinde doğmuştur. Gazetecilik bölümünden mezun olacakken aktörlük kariyerine başlamak için sanat akademisine gitmeye karar verir ve Hollywood’a gider. Düşük bütçeli film ve dizilerde yer aldıktan sonra 1989’da Cutting Class’da dikkat çekti. En iyi çıkışını 1994 yılındaki Interview With The Vampire adlı filmle yaptı. 62 film ve 7 dizi de rol oynayan Brad Pitt oyunculuk dışında yapımcılıkta yapmaktadır. Sizler için oynadığı film ve dizileri derledik.

1.Ocean’s 13, 2007 yılı hareketli bir film. Danny Ocean ekibiyle beraber soygunlara devam eder ve ünleri her yere yayılmıştır. Artık işleri daha da büyüterek kendi kumarhanelerini açarlar ancak kendi kumarhanelerini soygunculardan korumak zorundadırlar. Takım arkadaşı Rueben Tishkoff, kumarhaneci Willie Banks’ten sağlam bir kazık yemiştir. Bundan sonra yapılacak tek şey intikam almaktır ve vakit kaybetmeden planlara başlarlar.

film-tavsiyeleri

2.Babil, 2006 yılı neredeyse kusursuz diyebileceğimiz bir Brad Pitt filmi. Birbirinden bağımsız çocuklar tüm dünyayı ilgilendiren bir felaketi hızlandıracaklardır. Farklı kıtaların çocukları, insanları birbirine bağlanacaklardır. Mutlaka izlenmesi gereken bir film.

film-tavsiyeleri

3.Bay & Bayan Smith, 2005 yılı Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin başrollerini oynadığı eğlenceli ve aksiyon dolu başarılı bir film.

film-tavsiyeleri

4.Ocean’s 12, 2004 yılı serinin ikinci filmi. Gelmiş geçmiş en büyük soygunları gerçekleştiren soyguncular çetesi yine iş başında. Kazandıkları parayı keyifle harcamayı düşünürken dolandırdıkları Terry Benedict onlardan intikam almak için plan yapar ve Danny Ocean ve çetesinden tüm parayı geri ister. Vermezlerse ya ölecekler ya da hapse boylayacaklardır. Bunlardan kurtulmak için yeni bir soygun planı yaparlar.

film-tavsiyeleri

5.Truva, 2004 yılı tarihi, epik bir film. başrollerinde Brad Pitt, Eric Bana ve Orlando Bloom oynuyor.

film-tavsiyeleri

6.Tehlikeli Aklın İtirafları, 2002 yılı başrollerinde Sam Rockwell, Maggie Gyllenhaal, George Clooney oynadığı filmde Brad Pitt küçük bir rolde oynar. Chuck Barris ünlü bir televizyon şovmenidir. Anlattıkları ilgi çekici ama henüz doğrulanmamış bilgilerdir. CIA adına çalıştığını söyler ve geceleri tetikçilik yapar. Yayınlandığı yıllarda çok ses getirmese de güzel bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

film-tavsiyeleri

7.Çok Özel, 2002 yılı dram, romantik ve komedi türünde güzel bir film. Carl Bright, bir dergide yazarlık yaparak geçimini sağlar, eşi ise çalıştığı şirkette çalışanları çıkartmak için çabalar, kız kardeşi ise masözdür. Hayatları 24 saat içinde değişir ya da birbirine karışır.

film-tavsiyeleri

8.Meksikalı, 2001 yılı sıkılmadan izleyeceğiniz aksiyon dolu bir film. Jerry suç dünyasında kaçakçı olarak yaşamaktadır ve bir gün eline ‘meksikalı’ diye bilinen lanetli olduğuna inanılan bir silah geçer ve bu silahı ABD sınırına götürmek zorundadır. Yoksa çeteyle başı derde girecektir. Kız arkadaşı da bu işlerden vazgeçirmek için çabalar ancak nafiledir. Kız arkadaşı kaçırılır ve silahın lanetine daha çok inanır.

film-tavsiyeleri

9.Ocean’s Eleven, 2001 yılı serinin ilk filmi.  Danny Ocean tam bir aksiyon adamıdır. Küçük çapta hırsızlıklar yapar ancak şartlı tahliyesinden sonra kumarhanelerden büyük bir vurgun yapmaya karar verir ve ekibiyle yola koyulur.

film-tavsiyeleri

10.Spy Game, 2001 yılı Robert Redford ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştığı film aksiyon ve gerilim dolu. CIA’de çalışan Tom Bishop ve hem ortağı hem de üstü olan Nathan Muir uzun süre zorlu görevlere birlikte katılmışlardır. Muir emekliye ayrılmak üzereyken Tom Bishop’un başı derde girer ve eğer işe el atmazsa iftiraya uğrayıp 24 saat içerisinde öldürülebilir. Her dakikası heyecan dolu. İzlemenizi tavsiye ederim.

film-tavsiyeleri

11.Kapışma, 2000 yılı Jason Statham, Brad Pitt ve Vinnie Jones’un başrollerini paylaştığı sıra dışı bir film. bir taraftan elmas kaçakçılığı yapan suç dünyasının ağır ağabeyleri bir taraftan da illegal boks turnuvaları yapan örgüt ve bunların bir noktada buluşması. İzlemeyenlerin pişman olacağı bir film. Mutlaka izleyin.

film-tavsiyeleri

12.Dövüş Kulübü, 1999 yılında çekilmiştir. İlk ve tek kural ‘dövüş kulübü hakkında konuşamazsın’. Sıradan hayatının girdaplarında bunalımlar geçiren bir sigorta müfettişi olan Jack, uykusuzluğunu yenmek ve hayatına anlam katmak adına, kanserlilere moral destek sağlayan terapi gruplarına katılır. Orada, Marla Singer adlı bir kızla garip bir yakınlık kurar. Bir iş gezisi dönüşü ise, Tyler Durden adlı egzantrik karakterle tanışır. Durden, Jack’in olmak isteyip de olamadığı adam gibidir. Tyler’ın girişimleriyle bir yeraltı dövüş kulübünü kurarlar. Bu kulüp Jack’e hayatında yepyeni kapılar açacaktır.

film-tavsiyeleri

13.John Malkovich Olmak, 1999 yılı fantastik, dram ve komedi türünde yayınlandığı yıllarda çok ses getirmiş ve izleyenlerden tam not almış bir film.  Craig kendi halinde hayallerinin peşinden gitmek isteyen bir adamdır. Kuklacılık yapar ve çok fazla para kazanamaz. Eşi de bu durumdan dolayı sürekli şikayet eder. Farklı bir iş arar ve bir şirkette işe başlar. İş yerindeki bir kadına ilgi duymaya başlar ancak kadın ona yüz vermez. Bu sırada Craig iş yerinde bir kapı bulur ve içeri girdiğinde tuhaf şeyler meydana gelir, uyandığında John Malkovich’in bedeninde uyanır.

film-tavsiyeleri

14.Joe Black, 1998 yılı Brad Pitt, Anthony Hopkins ve Claire Forlani’nin başrollerini paylaştığı hiç eskimeyecek bir film.  William Parrish ilerleyen yaşına rağmen döneminin en büyük medya patronudur. Fakat şirketin geleceği ile ilgili bir karar vermek zorundadır. Son zamanlarda da kafasında garip sesler duyar. Kızı da hiç önermediği biriyle evlenmek üzeredir. Fakat Kızı Parrish bir gün John isimli biriyle karşılaşır ve ona aşık olur. John ise çok gizemli davranır ve başka işlerin peşindedir.

film-tavsiyeleri

15.Sessiz Düşman, 1997 yılı dram, aksiyon, gerilim dolu bir film. Biri kaderin tuzağına düşmüş, biri de görevine sımsıkı bağlı olan iki adam. Yolları kesişir ve zor durumda kalırlar. Film basit olsa da sıkıcı değil, sonuna kadar izlettiriyor.

film-tavsiyeleri

16.Tibet’te Yedi Yıl, 1997 yılı macera dolu bir film. Heinrich Harrer Avusturyalı bir dağcıdır ve Himalayalara tırmanma hedefi vardır. Faşist Almanya hükümeti de Heinrich’i bunun için destekler ve bütün maddi ihtiyaçlarını karşılar. Ancak Almanlarla savaş halinde olan İngilizler dağcıyı esir alır. Bir şekilde kaçan Heinrich bir kentte saklanır ve orada Dalai Lama ile karşılaşır ve hayatı değişir.

film-tavsiyeleri

17.Kardeş Gibiydiler, 1996 yılı dram ve gerilim dolu, başrollerini Robert De Niro, Dustin Hoffman, Vittorio Gassman ve Brad Pitt’in paylaştığı harika bir film. new York’un tekinsiz mahallelerinde yaşayan bir grup genç kazayla bir adamın yaralanmasına sebep olurlar ve sonrasında bir yıllık ıslah evine gönderilirler. Bu dört arkadaş orada tramvatik olaylar yaşar, gardiyanların akıl almaz hareketlerine maruz kalırlar. Yıllar geçer ve o gardiyanlardan biriyle karşılaşır ve artık işler değişir.

film-tavsiyeleri

18.12 Maymun, 1995 yılında çekilmiş döneme damgasını vuran kült filmlerden bir tanesi. Oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Bruce Willis, Madeleine Stowe, Christopher Plummer ve Brad Pitt oynuyor. Zamanda yolculuk yaparak dünya nüfusunun yarısından fazlasının ölümüne neden olan virüsü durdurmak için çabalarlar ancak bu hiçte kolay olmayacaktır.

film-tavsiyeleri

19.Seven – 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katil ve onun peşindeki iki polis dedektifin çabalarını konu alan bir gerilim başyapıtı. Bu yedi günah Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk, Yıkıcılık ve Tembelliktir. Bu günahı işleyenler mutlaka öldürülmelidir. Yedi gün içerisinde seri katili yakalamak istemektedirler ancak yağmurun devamlı yağdığı, olayları açık seçik görme yetisinin ve yeteneğinin sekteye uğradığı karamsar bir şehirde katili yakalamak hiçte kolay değil. Yedi günahın izinde cinayetlerini işleyen bu zeki katili yakalamak ise sadece felaketin sonunu hazırlamaktan başka işe yaramıyor.

film-tavsiyeleri

20.İhtiras Rüzgarları, 1995 yılı her dönemde izleyicisi olan harika bir film. Özellikle Anthony Hopkins ve Brad Pitt’in rollerinin tam onlara göre olduğunu söyleyebiliriz. Savaş gazisi Albay William Ludlow üç çocuğu ile birlikte kırsal bir bölgede yaşamaktadır. Annesiz büyüyen çocuklar diğer insanların sayesinde maceraperest bir ruhla büyümüşlerdir. Nişanlı olan kardeşin nişanlısı kentten kırsala gelince onlara yepyeni ruh katacaktır. Her şey yolunda giderken birinci dünya savaşının ayak sesleri gelmeye başlar ve çocuklar babalarının rızası olmasa da orduya katılırlar ve olaylar başlar. Brad Pitt’in en iyi filmlerinden biri diyebiliriz, mutlaka izleyin.

film-tavsiyeleri

Tartışmaya Katıl