Aktörler

Brad Pitt Filmleri

Film tavsiyelerimizin bu bölümünde ünlü oyuncu Brad Pitt’in filmlerini incelemeye devam edeceğiz. Ünlü yıldız William Bradley Pitt 18 Aralık 1963 de ABD’nin Oklahoma şehrinde doğmuştur. Gazetecilik bölümünden mezun olacakken aktörlük kariyerine başlamak için sanat akademisine gitmeye karar verir ve Hollywood’a gider. Düşük bütçeli film ve dizilerde yer aldıktan sonra 1989’da Cutting Class’da dikkat çekti. En iyi çıkışını 1994 yılındaki Interview With The Vampire adlı filmle yaptı. 62 film ve 7 dizi de rol oynayan Brad Pitt oyunculuk dışında yapımcılıkta yapmaktadır. Sizler için oynadığı film ve dizileri derledik.

1.Bana Bir İyilik Yap, 1994 yılı Brad Pitt’in en sıkıcı ya da garip filmi diyebiliriz. Sonuçları hesaplanmamış gereksiz bir istek. İzlemeseniz de olur.

film-tavsiyeleri

2.Vampirle Görüşme, 1994 yılı Anne Rice’nin romanından uyarlanan çok başarılı bir film. Vampir Lestat ve onun tarafından ısırılan soylu vampir Louis’in maceralarını izleyeceksiniz. Louis hayatta kalmak adına insan öldürememektedir. Lestat ise küçük bir kızı vampir yaparak Louise yardımcı olmasını sağlar. Korku gibi gözükse de aslında film dram ağırlıklı ve Brad Pitt’in izlenmesi gereken filmlerinden biri. İzlemeyenler çok şey kaybeder. Filmde Tom Cruise, Brad Pitt, Antonio Banderas, Christian Slater ve Kirsten Dunst oynuyor.

film-tavsiyeleri

3.Kalifornia, 1993 yılı gerilim dolu sürükleyici bir film. ABD’de seri katilleri inceleyen bir çift ülkeyi karış karış inceleyecekler ve onların ortak noktalarını bulmaya çalışacaklardır. Karşılaştıkları biri onları istediklerini verecektir.

film-tavsiyeleri

4.True Romance, 1993 yılı Tarantino’nun alternatif romantik filmi olarak kabul edilen bir film. Asosyal Clarence Woley nadiren eğlenmeye çıktığı bir gecede Alabama ile karşılaşır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak Alabama Woley’in patronu tarafından tutulan bir hayat kadınıdır. Bu işleri bırakmayı istese de patronu bundan memnun olmayacaktır. Woley’de sevgilisini kurtarmak adına patronunu öldürür ve bir çanta dolusu uyuşturucuyu da alarak kaçmaya başlarlar, mafyanın peşlerine düşmesi uzun sürmez.

film-tavsiyeleri

5.Bizi Ayıran Nehir, 1992 yılı Brad Pitt’in sinema tarihinin ilk dönemlerini yansıtan mükemmel bir filmi. Montana’da yaşayan bir ailenin birbirinden farklı ama birbiriyle iyi ilişkilere sahip çocukları, yıllar geçtikçe farklı işlerde çalıştıklarından uzaklaşırlar ancak her ikisinin de ortak noktası balık avlamaktır. Yönetmenin başarısı sayesinde film boyunca şiir okur gibi bir tat duyuyorsunuz. Mutlaka izleyin.

film-tavsiyeleri

6.Thelma ve Louise, 1991 yılı feminist duygularla çekilmiş bir film. iki arkadaş eşlerinden sıkılırlar ve hafta sonunu eğlenmek için araba yolculuğuna çıkarlar. Yolda bir kasabada eğlendikten sonra arkadaşlardan birine tecavüze yeltenen adamın öldürülmesiyle son bulur. Polislerin kendilerine inanmayacaklarını düşünüp kaçarlar ve işler daha da karışır.

film-tavsiyeleri

7.Cutting Class, Happy Together, Less Than Zero Brad Pitt’in ilk çektiği filmler arasında. Her ne kadar Brad Pitt’in hatrına izlenebilecek olsa da aslında vakit kaybı. İzlemek isteyenlere tavsiye edilir.

film-tavsiyeleri

8.Glory Days, A Stoning in Fulham County, Freedom: A History of Us, e2 design; Brad Pitt’in oynadığı diziler arasında. İzlemek isteyenlere tavsiye edilir.

film-tavsiyeleri

Tartışmaya Katıl