Aktörler

Brad Pitt Filmleri

Film tavsiyelerimizin bu bölümünde ünlü oyuncu Brad Pitt’in filmlerini konu alacağız. Ünlü yıldız William Bradley Pitt 18 Aralık 1963 de ABD’nin Oklahoma şehrinde doğmuştur. Gazetecilik bölümünden mezun olacakken aktörlük kariyerine başlamak için sanat akademisine gitmeye karar verir ve Hollywood’a gider. Düşük bütçeli film ve dizilerde yer aldıktan sonra 1989’da Cutting Class’da dikkat çekti. En iyi çıkışını 1994 yılındaki Interview With The Vampire adlı filmle yaptı. 62 film ve 7 dizi de rol oynayan Brad Pitt oyunculuk dışında yapımcılıkta yapmaktadır. Sizler için oynadığı film ve dizileri derledik.

1.Bir Zamanlar Hollywood’da, 2019 yılı Leonardo DiCaprio ile Brad Pitt’in başrolünü paylaştığı Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yaptığı dram ve komedi türünde başarılı bir film. Hit bir televizyon dizisinde oynayan oyuncunun sinema sektörüne girme isteğini anlatıyor. Ancak yaşlarının ilerlemesi Hollywood’a girmeyi zorlaştırır.

film-tavsiyeleri

2.Yıldızlara Doğru, 2019 yılı Brad Pitt’in başrolünü oynadığı bilim kurgu türünde başarılı bir film. Astronot Roy McBride gezegeni tehdit eden gizemi çözmek üzere güneş sisteminin dışına yolculuk yapar. Ayrıca 20 yıl önce uzaya farklı galaksilerde hayat olup olmadığını öğrenmek üzere gönderilen babasına dair de ipuçları da arar.

film-tavsiyeleri

3.Deadpool 2, 2018 yılı Marvel’in kahramanlarının rol aldığı bilim kurgu filmi. Brad Pitt filmde ‘Vanisher’ karakterini canlandırmaktadır.

film-tavsiyeleri

4.Once Upon a Deadpool, ilk olarak 2016 yılında çekilmiş daha sonra bazı bölümleri çıkartılarak 2018 yılında tekrar vizyona girmiştir. Brad Piit filmde ‘Vanisher’ karakterini canlandırmaktadır.

film-tavsiyeleri

5.Savaş Makinesi, 2017 yılı komedi, dram, savaş türlerinde çekilmiş Amerika ile Afganistan arasındaki savaşın çıkmasını sağlayacak lobileri anlatan ters köşe bir film. Başrollerini  Brad Pitt, Topher Grace, RJ Cyler paylaşıyor.

film-tavsiyeleri

6.Müttefik, 2016 yılı başrollerini Brad Pitt ve Marion Cotillard’un paylaştığı güzel bir film. Filmde birbirlerine aşık olmaması gereken biri istihbarat ajanı diğeri ise direnişçi olan iki kişinin hayatını konu ediyor. İstihbarat subayı Max Vatan 1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşmaktayken, Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour ile tanışır. Birbirlerine aşık olan çift için hayat çok zordur. Aşkları Londra’da bir kez daha sınanır.

film-tavsiyeleri

7.Büyük Açık, 2015 yılı başrollerini Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt’in paylaştığı komedi, dram ve biyografi türünde eğlenceli ve çok başarılı bir film. Gerçek bir hikayeden uyarlanması filme ayrıca güzellik katıyor. Dünyayı etkileyen büyük ekonomik çöküşün nasıl olduğunu ve bir avuç aç gözlü insanların neye sebep olduklarını gösteren bir yapım. Sektör dışındaki dört kafadar sistemdeki açıkları bularak ceplerini doldurmuşlardır. İzlenmesi gereken bir film.

film-tavsiyeleri

8.Hayatın Kıyısında, 2015 yılı yönetmenliğini Angelina Jolie’in yaptığı ve başrollerinde de eşi Brad Pitt’le paylaştığı durağan ama sakin ve izlenesi güzel bir film. Çiftimiz yıllar boyu birlikte oldukları için ilişkilerinde çatlamalar olmuş ve evliliklerini kurtarma adına tatile giderler orada yakınlaşmaktan ziyade daha da uzaklaşırlar ancak yan odalarına gelen yeni evli çiftin onlara bakışı durumu değiştirecektir. 

film-tavsiyeleri

9.Fury; Film 1945 yılının Nisan ayında İkinci Dünya Savaşı’nın son aylarını anlatıyor. Başrolümüz ordu çavuşu Wardaddy, bir Sherman tankını yönetmektedir ve düşman hattı ardında ölümcül bir vazife üstlenen beş kişilik bir ekibi vardır. Bu ekiple beraber 300 kişilik düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklarla savaşmak zorunda kaldığı 24 saati anlatan harika bir savaş filmi.

film-tavsiyeleri

10.12 yıllık Esaret, gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uzanan harika bir film. Solomon Northup 1800’lü yıllarda New York’ta yaşayan mutlu bir adamdır. Siyahi bir insan olmasına rağmen hayatı mutlu mesut geçmektedir. Ayrıca ünlü bir müzisyendir. Özgür, istediğini yapan bir insan olarak kendisi gibi şanslı olmayan siyahi insanların nasıl yaşadığından habersizdir. Fakat günün birinde iş için tanıştığı iki adam yüzünden hayatı tamamen alt üst olur ve yaşadığı medeniyetten koparak başka bir isimle köle olarak Washington’a götürülür ve artık inandığı her şey yok olmuştur.

film-tavsiyeleri

11.Danışman, 2013 yılı dram, gerilim türünde izlenmese de olur bir film. Başrollerinde Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz oynuyor. Brad Pitt filmde ‘Westray’ karakterini canlandırmaktadır. Ekonomik sıkıntılar çeken bir avukatın bütün bunlardan kurtulmak için uyuşturucu ticaretine girmesi ve akabinde hiç tanımadığı kişilerin de pazarlığa dahil olmasıyla olaylar başlıyor.

film-tavsiyeleri

12.Dünya Savaşı Z filminde dünya yeni bir savaşın eşiğindedir. Çin’de ortaya çıkan virüs, insanları yaşayan birer ölü haline getirir ve insanoğlu ikiye ayrılır. Başrolümüz eski Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane iki çocuk babasıdır, eşi ve çocuklarıyla sade bir yaşam sürer. Ancak virüsün yayılmasıyla hayatları bir anda değişir. Yapacak çok şey var ama zaman azdır. İnsanoğlu tehlikeyi bertaraf edebilecek midir?

film-tavsiyeleri

13.Kibarca Öldürmek, 2012 yılı polisiye, gerilim türünde bir film. Kendini akıllı zanneden 3 kafadar bir kumarhaneden soygun yaparlar. Geride hiç iz bırakmadıklarını düşünen 3 kafadar rahatlıkla soygunlara devam ederler. Ancak soğuk kanlı Jackie Cogan soygunların izini sürer. Henüz bir şey bulamasa da işini ‘temiz ve kibarca’ yapar. Eğlenceli bir film. izlemenizi tavsiye ederim.

film-tavsiyeleri

14.Hayat Ağacı, 2011 yılı dram yönü ağırlıklı fantastik türünde dönemin en iyi filmlerinden biri. Birçok eleştirmenden tam puan alan filmde Brad Pitt ‘Mr. O’Brien’ karakterini canlandırmaktadır. Oğlu Jack çocukluk masumiyetini kaybedip buruk bir yetişkin olur ve aralarındaki ilişki filmin odak noktası olur.

film-tavsiyeleri

15.Kazanma Sanatı, 2011 yılı Brad Pitt, Jonah Hill ve Philip Seymour Hoffman başrollerini paylaştığı dram ve biyografik türünde başarılı bir film. Brad Pitt filmde ‘Billy Beane’ karakterinin canlandırmaktadır. Billy ‘Oakland A’ beysbol takımının sahibidir. Beysbol takımını kısıtlı bütçe ile en iyiler arasına katmaya çabalar, zengin kulüplere meydan okur ve bunu yaparken bütün sporların ortak olan temel değerlerini hiçe sayıyor. Yöntemleri eleştirilse de hedefinden asla vazgeçmez.

film-tavsiyeleri

16.Ünlü aktör Brad Pitt oyunculuğun dışında animasyon filmlerinde seslendirme sanatçısı olarak da rol almıştır. İlk animasyon filmi 1992 yılında ‘Yalan Dünya’ olmuştur. Daha sonra sırasıyla 2003 yılında ‘Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi’, 2010 yılında ‘Megazeka’, 2011 yılında ‘Neşeli Ayaklar 2’ animasyon filmlerinde seslendirme yapmıştır.

film-tavsiyeleri

17.Soysuzlar Çetesi, 2009 yılı dram, savaş türünde güzel bir film. II. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki Fransa’da bir grup Yahudi ABD askerinin Nazi liderlerine suikast planı yaparlar. Bu plandan habersiz bir sinema salonu sahibi de intikam planları yapar. Sinema salonu sahibi ve işletmecisi olan Shosanna Dreyfus, Nazi Albay Hans Landan tarafından ailesi öldürüldüğü için Teğmen Aldo Raine ve Yahudi askerler tarafından kurulan bir grupla işbirliği yapacaktır.  Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

film-tavsiyeleri

18.Aramızda Casus Var, 2008 yılı George Clooney, Brad Pitt ve Frances McDormand’ın başrolünü paylaştığı izleyenlerden tam not aldığı başarılı bir film. Tamamen ünlülerden oluşan film eğlenceli ve akıcı. Alkolik olduğu şüphesiyle CIA’den kovulan ajan, intikam için tüm bilgileri bir cd’ye aktarır. Ancak cd’nin kaybolmasıyla işler karışır.

film-tavsiyeleri

19.Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, 2008 yılı Brad Pitt, Cate Blanchett ve Julia Ormond’un başrollerini paylaştığı efsane ötesi bir film. Film birçok ödül almıştır. Katrina kasırgası sırasında Daisy Williams hastane odasında yatarken kızından en iyi arkadaşı Benjamin’in günlüğünü okumasını ister. Benjamin’in tuhaf bir hikayesi vardır. Okudukça  işler garipleşir. Mutlaka izlenmesi gereken bir film.

film-tavsiyeleri

20.The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007 yılı ABD yapımı Robert Hansen’in kitabından uyarlanan western görünümlü fakat dramatik yönü ağır basan uzun metrajlı bir film. Başrolünde Brad Pitt oynuyor.

Tartışmaya Katıl