Aktörler

Leonardo DiCaprio

Film tavsiyelerimizin bu bölümünde ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’un filmlerini konu alacağız. Ünlü yıldız Leonardo DiCaprio 11 Kasım 1974 de ABD’de dünyaya geldi. Oyunculuk isteği üvey kardeşi sayesinde oluşmuştur.  İlk oyunculuk deneyini süt reklamında 5 yaşındayken yaşamıştır. Tam anlamıyla oyunculuk kariyeri 1989 yılında Parenthood isimli filmle başladı. İlk çıkışını 1991 yılındaki Critters 3 filmiyle yaptı. 48 film ve 6 dizide rol alan Leonardo DiCaprio oyunculuk dışında yapımcılıkta yapmaktadır. Sizler için oynadığı film ve dizileri derledik.

1.New York Çeteleri, 2002 yılı aksiyon dolu ve dev kadrolu bir film. 1800’lü yıllarda Manhattan eyaletinde yaşayan iki çete üyesi arasında bir savaş hüküm sürmektedir. Çete gruplarından birisi Amerikalı yerlilerden oluşur, diğeri ise İrlandalı Katoliklerden oluşur. Amansız bir savaş başlamıştır.

film-tavsiyeleri

2.Sıkıysa Yakala, 2002 yılı aksiyon dolu bir film. FBI ajanları iz sürerek olağanüstü yetenekleri olan genç bir dolandırıcıyı yakalamaya çalışır. FBI ajanları hiç şüphe yok ki kendilerine çok fazla güvenmektedirler. Ancak karşılarında pilot, doktor, savcı vekili kimliklerine bürünerek, 26 ülkede dolandırıcılığa karışan zor bir lokma vardır.

film-tavsiyeleri

3.Don’s Plum, 2001 yılı dram yönü ağırlıklı bir film. 4 arkadaş yıllar geçse de vazgeçemedikleri bir alışkanlığa sahip. Her cumartesi bir araya gelip vakit geçirirler. İzlenmese de olur.

film-tavsiyeleri

4.Kumsal, 1999 yılı macera ve gerilim dolu bir film. Richard macerayı seven bir adamdır. O yüzden teknolojiden uzak bir yerde barınak yapıp yaşamak ister.  Bangkok’ta bir otelde Fransız bir çiftle ve Daffy adında bir adamla karşılaşır. Daffy Richard gibi özgür ruhlu bir adamadır. Ona hiç kimsenin gitmediği ve kendisinden başka kimsenin bilmediği bir sahilden bahseder ve oraya gitmeye karar verirler. İzleyenlerden tam not aldığını da unutmayalım.

film-tavsiyeleri

5.Celebrity, 1998 yılı komedi ve dram türünde farklı bir film. Başarısız bir haberci olan Lee Simon eşinden ayrıldıktan sonra kendisini ünlülerin hayatlarına dahil eder. Hatta bazı ünlülerle de ilişki yaşar. Eşi de kendisinden ayrıldıktan sonra bir televizyon yapımcısıyla tanışır. Film boyunca ünlülerin dünyasına ironik bir şekilde yaklaşırlar. Ünlü olabilmek adına nelerden vazgeçildiğini gözler önüne serer.

film-tavsiyeleri

6.Demir Maskeli Adam, 1998 yılı macera ve aksiyon dolu tarihi bir film. Maddi zorlukların eşiğinde olan Fransız hükümeti 13. Louis’in ölümünden sonra en iyi ve sadık adamları olan üç silahşörleri dağılmış, her biri farklı işler yapmaktadır. Çıkış yolu arayan 14. Louis’in annesi Demir Maskeli Adamı bulmaları için silahşörleri görevlendirir.

film-tavsiyeleri

7.Titanik, 1997 yılı gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanmış dram ve romantik türünde güzel bir film. İzlemeyen kalmamıştır ancak izlemeyen varsa hemen açıp izlesin.

film-tavsiyeleri

8.Marvin’in Odası, 1996 yılı dram ağırlıklı bir film. İki kız kardeşin yolları ayrılmış, biri daha eğlenceli bir karakter olduğu için Ohio’ya taşınmış, diğeri ise babası ve halasına bakmak için Florida’ya dönmüştür. Baba evine dönen Bessie kanserdir ve tedavi için kan bağı olan birilerine ihtiyacı vardır.

film-tavsiyeleri

9.Romeo & Juliet, 1996 yılında çekilen William Shakespeare’in unutulmaz eserinin modern versiyonudur. Modernleşmiş haliyle izlenmeye değer bir film. Mutlaka izleyin.

film-tavsiyeleri

10.Günlük, 1995 yılı çok kaliteli bir film. Jim çok parlak bir öğrencidir ve en büyük hayali iyi bir basketbolcu olmaktır. Okulun da basketbol takımındadır. Fakat yeni tanıştığı arkadaşlar yüzünden uyuşturucu ile karşılaşacak ve bir an da hayatı tepetaklak olacaktır. Tekrardan ayağa kalkabilecek midir? İzlenmesi ve ders alınması gereken bir film.

film-tavsiyeleri

11.Hızlı ve Ölü, 1995 yılı western, aksiyon ve macera türünde kaliteli bir film. Erkeklerin silahşör olduğu bir dünyada kadın silahşörlere pek yer yoktur. Ancak Ellen kadın bir silahşördür ve nedenini kimsenin bilmediği kendi halindeki bir kasabaya aniden gelir ve oraya yerleşir. İlerleyen zamanlarda kasabada silahlı bir karşılaşma yapacaklardır ve herkes ismini bu karşılaşmaya yazdırıyordur. Ödül çok büyüktür ancak tek bir kural vardır, o da organizasyonu yapan Herod’un kurallarına uymaktır.

film-tavsiyeleri

12.Bu Çocuğun Hayatı, 1993 yılı başrollerini Robert De Niro, Ellen Barkin ve Leonardo DiCaprio’nun paylaştığı film ders niteliğinde ve izlenmesi gereken filmler içerisinde. Caroline eşinden boşandıktan sonra oğlu Toby’de alarak yollara düşer ve evlenecek doğru insanı arar. Yolu Dwight’le kesişir ve onunla evlenir ancak Dwight asker kökenli olduğundan sadistlik derecesinde disiplin hastasıdır ve bundan sonra Toby’nin hayatı kolay olmayacaktır.

film-tavsiyeleri

13.Gilbert’in Hayalleri, 1993 yılı Johnny Depp, Leonardo DiCaprio ve Juliette Lewis’in başrollerini paylaştığı kaliteli bir film. Gilbert’in tüm hayatı üzerindeki sroumlulukları yerine getirmekten ibarettir. Obezite hastası annesi ve otizimli kardeşi ile ilgilenir. Ancak bir dışarıdan kasabaya gelen bir kadın onun tüm hayatını değiştirmek üzeredir. Gilbert ona aşık olmuştur ve aşkının da karşılığı vardır. Gilbert ise aşkı ile sorumlulukları arasında kalır. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not aldığını unutmamak lazım.

film-tavsiyeleri

14.Zehirli Sarmaşık, 1992 yılı gerilim ve dram türünde çekilen vizyona girdiği anda çok ses getiren bir filmdir. İyi huylu bir kız olan Sylvie Cooper’ın hayatı okulda tanıştığı yeni kız arkadaşı Ivy yüzünden değişir. Evine hatta ailesinin içerisine kadar giren Ivy, babasıyla yasak aşk yaşar ve evin sahibi gibi davranarak Sylvie’ye cehennem hayatı yaşatır. İzlenmese de olur.

film-tavsiyeleri

15.Mahluklar 3, 1991 yılı korku ve bilim kurgu türünde film. Clifford ailesi yakında gerçekleşecek uzaydan gelen yaratıklar yüzünden zor anlar yaşayacaklardır. Leonardo DiCaprio hatırına bile izlenecek bir film değil.

film-tavsiyeleri

Tartışmaya Katıl