Kore Dizileri

Catch The Ghost

Adı: Catch The Ghost
Türü: Komedi, Dram, Gerilim, Aksiyon
Yönetmen: Shin Yoon-Sub
Oyuncular: Moon Geun-Young, Kim Sun-Ho, Jung Eugene
İMDb: 7.6
Süresi: 70 Dakika
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Yapım Türü: Güney Kore

Konusu: Catch The Ghost dizisi davaları çözmekte kararlı bir dedektifin etrafında dönmektedir. Yoo-Ryung iyi bir dedektif olmak için çok çabalar ancak işleri her seferinde ters gider. Çünkü çok aceleci ve ihmalkardır. Ancak bir gün Go Ji-Suk ile karşılaşır ve beraber davaları çözmekte başarılı olurlar.

Yazar Yorumu: Eğlenceli ve başarılı bir dizi. Her ne kadar başrol oyuncuları birbirine yakışmasa da başarılı oyunculukları ile bu açığı kapatıyorlar. Güney Kore dizilerinin genellikle finalleri vasat olur ancak bu dizinin finali de güzeldi. İzlemenizi tavsiye ederim.
Yazar Puanı: 7/10

Karakterleri:
Moon Geun-Young dizide Yoo-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Çaylak bir dedektiftir. Mizacı itibariyle aceleci ve ehemmiyetsizdir. Davaları çözebilecek yeteneği varken aceleciliği yüzünden çözemez. Dedektif olmaya da küçükken kaybolan otizmli ikiz kız kardeşini bulmak için karar vermiştir.
Kim Sun-Ho dizide Go Ji-Suk karakterini canlandırmaktadır. Başarılı bir dedektiftir. Polis akademisinden mezun olduktan sonra cinayet masasında yer almış ve şefliğe kadar yükselmiştir. Ancak annesinin hastalığı sebebiyle cinayet masasından ayrılmış ve evrak işleri yapan polis memurluğuna geçmiştir. Yoo-Ryung ile karşılaştıktan sonra fikirleri değişir.

Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim

Tartışmaya Katıl