Kore Dizileri

Abyss

Adı: Abyss
Türü: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Yoo Je-Won
Oyuncular: Park Bo-Young, Ahn Hyo-Seop, Lee Sung-Jae, Lee Si-Eon
İMDb: 7.0
Süresi: 60 Dakika
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018-2019
Yapım Türü: Güney Kore

Konusu: Abyss dizisi Güney Kore sinemasının vazgeçilmez türü olan fantastik kategorisinde karşımıza çıkıyor. Cha Min kaza sonucu hayatını kaybeder. Kazaya sebep olan gizemli varlık Abyss adlı küreyi kullanarak onu hayata geri döndürür ve Abyss adlı küreyi Cha Min’e verir. Hayata tekrar döndükten sonra Cha Min arkadaşının cinayete kurban gittiğini öğrenir ve onu Abyss ile hayata döndürür. Bundan sonra her ikisi de katillerin peşine düşer.

Yazar Yorumu: Beklentilerin üzerinde başarılı bir dizi olmuş. Hukuk dizilerini çok sevmesem de bu dizi izlenilir. Ancak dizinin eksi yönleri de yok değil özellikle savcı ve polislerin fevri karar vermeleri bazen kısır döngü içine girmeleri sinirleri zıplatıyor. Bununla beraber heyecanlı bölümleri de mevcut izlemenizi tavsiye ederim.
Yazar Puanı: 7.3/10

Karakterleri:
Park Bo-Young
dizide Ko Se-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Başarılı bir savcıdır. Ancak bir gün cinayete kurban gider ve Abyss sayesinde geri hayata döner ancak farklı bir bedende hayata döner ve katilinin peşine düşer.
Ahn Hyo-Seop dizide Cha Min karakterini canlandırmaktadır. Güney Kore’nin en büyük kozmetik firmasının tek varisidir. Bir kaza sonucu hayatını kaybeder. Ancak gizemli biri onu tekrar hayata döndürür.
Lee Sung-Jae dizide Oh Young-Cheol karakterini canlandırmaktadır. Başarılı bir doktordur ancak ikiyüzlü bir insandır.
Lee Si-Eon dizide Park Dong-Cheol karakterini canlandırmaktadır. Şiddet suçlarından sorumlu dedektiftir.

Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim
Film-tavsiyelerim

Tartışmaya Katıl